Výlet se starostou města Desná

Ve čtvrtek 27. června se 57 našich seniorů účastnilo výletu se starostou města, který byl naplánován do Poniklé a následně do Jilemnice. V Poniklé jsme navštívili firmu Rautis, která je zaměřena na výrobu zejména vánočních ozdob. Zhlédli jsme podnikovou prodejnu, dostali jsme výklad k historii, výrobnímu programu a způsobu výroby ozdob a viděli na vlastní oči proces, při kterém tyto výrobky vznikají. Po obědě v místní restauraci nás řidič firmy TM Servis pana Martínka z Rejdic zavezl do Jilemnice, kde byl naším hlavním cílem místní zámek. Zde jsme absolvovali komentovanou prohlídku zámeckých pokojů včetně unikátního mechanického betlému a každý si mohl samostatně projít přilehlý park. Následně jsme se vydali do centra města a využili možnosti dát si kávu či zmrzlinu v místních cukrárnách, neboť tento den byl vzhledem k vysokým teplotám a dusnu pro většinu z nás náročný. Díky naprosté spolehlivosti našich seniorů jsme splnili přesně časový harmonogram a nedocházelo k žádnému zdržení. Za to jim určitě patří poděkování.

Podle vyjádření seniorů se jim akce líbila, což byl náš cíl, a již se opět těšíme na to, že příští rok navštívíme další zajímavé místo.

J.Müller