Otevření fotbalového hřiště po rekonstrukci v Desné

V sobotu 22. září došlo k oficiálnímu otevření hřiště po rekonstrukci. V průběhu celého dne zde probíhaly zápasy mládežnických týmů. Nejprve dopoledne turnaj nejmladších dětí za účasti 6 týmů, ve kterém byl nejúspěšnější tým Smržovky za kterým skončil na 2. místě tým z Desné. Odpoledne proběhly dva zápasy kategorie mladších žáků a jeden zápas kategorie starších žáků, kde sparingpartnerem našich fotbalových nadějí byly hráči z Jablonce nad Nisou. V těchto zápasech sice naši žáci výsledkově neuspěli ale zahráli si s fotbalově vyspělými týmy, takže bylo na co se dívat. Po slavnostním otevření fotbalového trávníku, které bylo symbolicky provedeno přestřižením pásky starostou města Jaroslavem Kořínkem,  místopředsedou fotbalového oddílu TJ Desná Petrem Kopalem, našim senátorem Jaroslavem Zemanem a dalšími hosty, došlo již od 16.00 hod. k fotbalovému zápasu hráčů našeho týmu mužů proti týmu FK Hejnice. Naši hráči, s diváckou podporou našich bývalých hráčů, nezačali nejlépe a již v 11. minutě prohrávali  0:1 po faulu našeho hráče a následné proměněné penaltě. Již v 16. minutě putoval míč po ose Jindra Ježek, Michal Pfeifer k Jardovi Kořínkovi, který se nemýlil a srovnal na 1:1. Poté soupeř zvýšil na 1:2, kdy skóroval pěknou umístěnou střelou z 25 metrů. v 39. minutě se podařilo našemu týmu opět vyrovnat Jardou Kořínkem, který skóroval hlavou po centru Jakuba Karla na 2:2. Ve druhém poločase se již prosazovali pouze naši hráči. Na 3:2 skóroval v 52. minutě kdo jiný než Jarda Kořínek po přihrávce od Přemka Kořínka. Jarda Kořínek zkompletoval 3 góly v jednou utkání. Následně unikl Tomáš Veselouš a jeho střela skončila na tyči soupeřovy branky. Další naše branky padly v samotném závěru, kdy nejprve v 83. minutě skóroval Michal Pfeifer na 4:1, kdy hlavou dorazil vyražený míč brankářem po střele Jakuba Karla a následně v 90. minutě skóroval na 5:2 Jakub Karel po přihrávce Martina Kopala, který vybojoval na soupeři míč.

Stanislav DOUBEK – Petr MLADONICKÝ, Jan ŠINDELÁŘ, Matěj SKRUTEK, Jindřich JEŽEK – Tomáš VESELOUŠ, Přemysl KOŘÍNEK, Jiří MEJSNAR, Jakub KAREL – Jaroslav KOŘÍNEK, Michal PFEIFER

Střídání:

59. minuta Filip SEKANINA místo Tomáše VESELOUŠE

72. minuta Martin KOPAL místo Jiřího MEJSNARA

83. minuta Patrik KOVÁŘ místo Jaroslava KOŘÍNKA

I přesto, že klasického stopera Přemka Kořínka postavil trenér do středové řady, tak se nám podařilo soupeře přehrát. Výborný zápas sehrál Jarda Kořínek, protože 3 góly v jednom zápase se nepodaří dát zase tak často. Soupeře jsme dorazili až v samém závěru a před spokojenými diváky oslavili povedený den vítězstvím.